Wdech... wydech...

OBÓZ „ULTRAPRZYGODA„

Przygotowanie do biegów górskich i ultra – od strony kondycyjnej, technicznej, taktycznej i sprzętowej. Dedykowany zwłaszcza uczestnikom Chudego Wawrzyńca i biegom towarzyszącym.

TERMIN

30 Czerwca – 7 Lipca

CENA

1690 PLN

MIEJSCE

Ośrodek Pilsko/Jontek w Korbielowie

DLA KOGO?

Każdy poziom zaawansowania z wyłączeniem zupełnie początkujących.

PROWADZĄCY

Agnieszka Kruszewska-Senk
Krzysztof Dołęgowski
Aleksander Senk

INFORMACJE DODATKOWE


 • DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Wszystkich biegaczy, a zwłaszcza pasjonatów (także przyszłych) biegów górskich i ultra, serdecznie zapraszamy na wyjątkowy obóz, podczas którego w pełni wszechstronnie, kondycyjnie, technicznie i taktycznie przygotujecie się do wybranych startów.

58. obóz ObozyBiegowe.pl „Utraprzygoda” w Wierchomli odbędzie się w dniach 30 czerwca-7 lipca.
Współprowadzić go będzie Krzysztof Dołęgowski – ultras z krwi i kości, uczestnik najważniejszych polskich i zagranicznych biegów ultra, czołowy zawodnik wielu z nich. Biegowy dziennikarz, współautor bestselleru „Szczęśliwi biegają ultra”, ale przede wszystkim doskonały taktyk, znawca sprzętu i techniki biegania w górach.

Ośrodek Pilsko, w którym będziemy mieszkali, leży powyżej miasta, na zboczach góry Pilsko. W czasie wycieczek biegowych będziemy pokonywali wiele odcinków, którymi wieść będą trasy Chudego Wawrzyńca, Wilczych Groni, Małej Rycerzowej czy Biegu na Pilsko.
.

W czasie obozu będziemy  przekazywali Wam wiedzę i kształtowali umiejętności zarówno poprzez praktyczne zajęcia, jak i spotkania teoretyczne. Pod opieką czwórki trenerów zarówno początkujący, jak i zaawansowani będą mogli z powodzeniem doskonalić swoją siłę, sprawność oraz technikę i taktykę biegu w górach. Poznają również sposoby zapobiegania kontuzjom.

Wszystkie informacje na temat organizacji obozu, opłat i procedury zapisów znajdziecie poniże.

Aby jak najlepiej dostosować program obozu do Waszych potrzeb, ostateczny program zostanie przygotowany na podstawie informacji z kwestionariuszy obozowych, które wypełniać będą wszyscy uczestnicy obozu. Na pewno jednak uczestnicy mogą liczyć na:

 • Trzy wycieczki biegowe, prowadzące między innymi trasami Biegu 7 Dolin, wchodzącego w skład Festiwalu Biegowego Forum Ekonomicznego w Krynicy
 • Pięć treningów biegowych w terenie, w tym treningi techniki biegania w górach, bieganie z kijami, nawigacja, organizacja przepaku
 • Klasyczny i funkcjonalny trening siłowy
 • Wszechstronny trening stabilizacji (poprawiający core stability i propriocepcję)
 • Trening z techniki biegania i siły pylometrycznej
 • Liczne zajęcia z rozciągania
 • Zajęcia aqua jogging
 • Grupową analizę stylu biegania
 • Spotkania indywidualne z kadrą
 • Indywidualne badanie ortopedyczne i rozciąganie przez trenerkę i zarazem fizjoterapeutkę
 • Spotkania dyskusyjne na temat taktyki biegania w górach, sprzętu, biegu z kijami, organizacji przepaku oraz przyczynach i radzeniu sobie z najczęstszymi kontuzjami spotykanymi u biegaczy

Archiwalny program obozu z roku 2016 znajdziecie tutaj . Tegoroczny ogłosimy po zamknięciu zapisów, ale różnice będą wynikały tylko ze specyfiki grupy.

Zapraszamy!

Informacje organizacyjne 

Termin:
30 czerwca – 7 lipca


Lokalizacja:

Kameralny ośrodek Pilsko-Jontek leżący na zboczach góry Pilsko, kilkaset metrów za i kilkadziesiąt metrów powyżej Korbielowa.

Zakwaterowanie:
Pokoje 2-osobowe (z możliwością dostawki), z pełnym węzłem sanitarnym.

Wyżywienie:
Podstawą są trzy posiłki – oprócz dni wycieczek górskich, kiedy to będą dwa posiłki – śniadanie i obiadokolacja (w sumie 3 dni).
Śniadania i kolacje w formie szwedzkiego stołu z dużym wyborem. Obiady z ustalonym przez nas menu dostosowanym do preferencji uczestników (w tym wegetarian)

Cena:

Uczestnicy obozu:
1690 zł – w pokoju 2-osobowym

Osoby towarzyszące:
1200 zł – w pokoju 2-osobowym

Dzieci między 4. a 12. r.ż.:
550 zł

Zaliczka:

Uczestnicy obozu – 800 zł
Osoby towarzyszące – 600 zł

Zaliczka staje się bezzwrotna dnia 31 maja. Do 31 maja organizatorzy rezerwują sobie prawo do potrącenia 200 zł kosztów manipulacyjnych.

Pozostała część wpłaty – najpóźniej w pierwszym dniu obozu.

W cenie obozu zawarte są:
Dla wszystkich:

 • Noclegi,
 • Wyżywienie  (7 śniadań, 4 kolacje, 6 obiadów/obiadokolacji)*,
 • Wstęp do sauny i na basen.
 • Parking dozorowany
 • Dostęp do internetu*

Dla uczestników obozu dodatkowo:

 • Opieka fizjoterapeuty
 • Udział w zajęciach biegowych,
 • Udział w zajęciach na sali,
 • Udział w zajęciach na basenie,
 • Udział w wykładach i spotkaniach dyskusyjnych,
 • Indywidualne konsultacje – w tym badanie ortopedyczne, rozciąganie przez fizjoterapeutę oraz wideoanaliza stylu biegania
 • Pakiet obozowicza, w tym techniczna koszulka biegowa
 • Ubezpieczenie NNW (do 15 tys. zł)

Dla osób towarzyszących dodatkowo:

 • Udział w zajęciach rozciągających

Do ceny nie wliczyliśmy kosztów dojazdów busami na miejsca startu wycieczek biegowych i korzystania z pralki. Praktyka ta wynika z dużych różnic w zainteresowaniu powyższymi elementami.

Zgłoszenia:
Do wyczerpania miejsc, których przewidujemy maksymalnie 25 podczas jednego turnusu.
Minimalna liczebność grupy – 15 osób.
Organizatorzy rezerwują sobie prawo do odwołania obozu, jeżeli do 10 czerwca swojego udziału nie potwierdzi minimalna liczba uczestników.

Zgłoszeń można dokonywać mailowo na adres ultraprzygoda@obozybiegowe.pl
Najpóźniej do 1 czerwca należy dodatkowo wypełnić elektroniczny kwestionariusz, przekazując nam dane kontaktowe i osobowe niezbędne do ubezpieczenia oraz najważniejsze informacje swoim doświadczeniu biegowym.

Uwaga! Tylko wypełnienie kwestionariusza i wpłata zaliczki w terminie gwarantować będą otrzymanie wszystkich wyżej wymienionych świadczeń obozowych.

Dojazd: 
We własnym zakresie.
Jeżeli ktoś będzie miał kłopot z dojazdem lub szukał towarzystwa – prosimy o kontakt, w miarę możliwości pomagamy znaleźć.

 

Procedura zapisów

Aby wszystko przebiegło sprawnie, proponujemy następującą procedurę zapisów 🙂

Krok 1 – zgłoszenie
By zgłosić się na obóz lub zadać pytania z nim związane, prosimy o kontakt pod adresem  ultraprzygoda@obozybiegowe.pl . Zgłaszając się na wyjazd prosimy podać podstawowe informacje o sobie – wiek, doświadczenie biegowe, oczekiwania wobec obozu. Szczegółowe pytania będą w kwestionariuszu obozowym, który prosimy o wypełnienie do 1 czerwca, ale raczej nie przed końcem maja (aktualność!).

Po przyjęciu zgłoszenia na obóz prosimy o wpłatę zaliczki.


Krok 2 – zaliczka
Zaliczka jest formalnym potwierdzeniem zgłoszenia i gwarancją rezerwacji miejsca. Prosimy o wpłatę w ciągu 10 dni od daty potwierdzenia udziału w obozie. Jednakże:

 • W przypadku wypełnienia się wolnych miejsc na danym turnusie, będziemy prosili o potwierdzenie zainteresowania poprzez wpłatę zaliczki w ciągu 3 dni
 • W związku z koniecznościa potwierdzania rezerewacji, po 31 maja zwracamy 200 zł zaliczki, a po 15 czerwca staje się ona bezzwrotna.

Krok 3 – kwestionariusz
Kwestionariusz obozowyzawierający pytania o ważne dane lub informacje na temat uczestnika, zostanie udostępniony 15 kwietnia.
Należy wypełnić po przyjęciu przez nas zgłoszenia, jednak nie później niż do 1 czerwca i raczej po 15 maja (istotne są aktualne dane). Prosimy o jego uważne uzupełnienie. Państwa odpowiedzi na zawarte w nim pytania będą podstawą do dopracowania szczegółów programu obozu, podziału na grupy, a także pozwolą nam na lepszą opiekę indywidualną.


Krok 4 – pozostała opłata za obóz

Pełną należność należy ujścić przelewem lub gotówką najpóźniej pierwszego dnia obozu.


NASZA MISJA

„Poznaj swoje ograniczenia i zacznij się im przeciwstawiać„


IDENTYFIKACJA POTRZEB

W pierwszej kolejności poznajemy twoje potrzeby.

PLAN TRENINGOWY

Wspólnie tworzymy indywidualny plan treningowy.

SUKCES

Z naszą pomocą zaczynasz osiągać sukcesy.