fbpx

Wdech... wydech...


STREFA DZIECI


IDEA – SPORT DZIECI A PRZYSZŁOŚĆ


Sport i aktywność fizyczna dzieci to najprostsza, a zarazem najważniejsza inwestycja, którą możemy poczynić trosce w ich przyszłość. U najmłodszych ruch jest ściśle powiązany z rozwojem integracji sensorycznej i inteligencji. Dla starszych to efektywny odpoczynek od obowiązków domowych i szkolnych, poprawa szeroko rozumianego stanu zdrowia, szansa na lepszą pozycję w grupach rówieśniczych, wyrobienie systematyczności i pracowitości, nawyku pracy nad sobą i doskonalenia się, nabycie umiejętności przegrywania i akceptowania porażek.

Dlatego zachęcamy Was, byście dbali o rozwój fizyczny Waszych dzieci od najmłodszych lat. Pomagamy Wam w tym poniższymi propozycjami.


ZAJĘCIA – LEKKOATLETYKA DLA SMYKA


„Lekkoatletyka dla smyka” to zajęcia ogólnorozwojowe dedykowane dzieciom w wieku 4-7. Obejmuje biegi, rzuty i skoki, uzupełnione o wszechstronny trening ogólnorozwojowy (nauka prawidłowej postawy, zwinność, koordynacja, skoczność, szybkość, siła, gry zespołowe) prowadzony w formie zabawy.

W sezonie 2016/2017 zajęcia odbywały się równolegle do treningów Stability&Mobility i wzięło w nich udział prawie 20 dzieci.
Ukoronowaniem cyklu będzie udział części grupy w obozie biegowym w Szklarskiej Porębie.